Alerģiju diagnostika-SPECTRUM LABS :: Universitātes Vetfonds

A+
A-

Alerģiju diagnostika-SPECTRUM LABS

Spectrum Labs piedāvā alerģiju testus suņiem, kaķiem un zirgiem. Izmeklēšanas metodes ietver patentētu SPOT Platinum alergēnu testēšanu asins serumā. Testēšanu piedāvā The Spectrum group (ieskaitot Spectrum Labs, Spectrum Health Care, Spectrum Worldwide).

Veterinārārsti ASV un vairāk nekā 40 citās valstīs izmanto Spectrum Labs piedāvātos pakalpojumus dzīvnieku alerģiju diagnosticēšanā un hiposensitizācijas veikšanā. 

Spectrum Labs speciālisti nemitīgi uzlabo un attīsta alerģiju testēšanas un hiposensitizācijas metodes, kā rezultātā izveidots uzticams, kvalitatīvs un ērts pakalpojumu komplekss, kas sastāv no:

 • Alergēnu noteikšanas asins serumā
 • Hiposensitizācijas ārstēšanas un uzturēšanas komplektiem
 • Konsultācijām par diagnostiku un ārstēšanas gaitu

www.vetallergy.com

SIA Universitātes Vetfonds sadarbībā ar ASV laboratoriju Spectrum Labs piedāvā suņu, kaķu un zirgu alerģiju cēloņa noskaidrošanu un uz šīm atbildēm pamatotu, katram dzīvniekam individuāla hiposensitizācijas testa pagatavošanu.


Ar Spectrum Labs jau sadarbojamies kopš 2009. gada. Laika periodā no 2009.gada līdz 2013. gadam esam veikuši diagnostiku 251 dzīvniekam, no kuriem apmēram 85 pacienti ir uzsākuši hiposensitizāciju.

Alerģiju diagnostika- SPOT PLATINUM Tests

SPOT Platinum - visspecifiskākā un tehnoloģiski attīstītākā in-vitro testēšanas metode


Spectrum Labs ir vairāk kā 20 gadu pieredze alerģiju noteikšanā 40 valstīs visā pasaulē. Laboratorija piedāvā specifiskus testus un ārstēšanas metodes, kā arī konsultācijas un palīdzību klientiem saistībā ar suņu, kaķu un zirgu alerģijām.

 

Kāpēc izvēlēties SPOT Platinum?

 • Maksimāls ieguvums par saprātīgu cenu
 • Ātrums
 • Nav nepieciešami ieguldījumi aparatūrā
 • Var samazināt vai pārtraukt steroīdu lietošanu
 • Individuāla alergēnu noteikšana
 • Precizitāte
 • Uzticamība
 • Apmierināti klienti


Ko nosaka ar SPOT Platinum testu?

Visoptimālākais alerģiju noteikšanas komplekts par salīdzinoši vislabāko cenu ir SPOT Platinum komplekts suņiem un kaķiem. Komplekts nosaka 91 alergēnu no sekojošiem paneļiem:

 

 • Inhalāciju panelis speciāli Baltijas reģionam (inhalācijas alergēni ieskaitot zāli, kokus, nezāles, krūmus, sēnes, mājas putekļus, putekļu ērcītes un epitēlija alergēnus)
 • Barības panelis (barības sastāvdaļas, kas bieži tiek izmantotas komerciālo barību gatavošanā).
 • Istabas panelis (istabas alergēni – vilna, kokvilna, sizals u.c.)
 • Blusu panelis
 • Stafilokoku panelis
 • Malasēziju panelis
 • Pelējuma sēņu panelis.


Kā tiek veikts SPOT Platinum tests?

SPOT Platinum testēšanā, atšķirībā no standarta ELISA metodēm, alergēns pie plates pamatnes tiek saistīts ar kovalentām saitēm, ievērojami samazinot nepatiesi negatīvu rezultātu daudzumu. Ir izslēgta krossreakcija starp bloķējošo šķīdumu un alergēnu-antivielu kompleksu.
Metode, kas tiek izmantota SPOT Platinum testos, nodrošina antigēnu ciešu saistību ar plates virsmu, kā arī ierobežota konkurējošo antivielu ietekme un tādējādi tests ir izteikti jutīgs un specifisks. 

Rezultāti ir kvantitatīvi un tiek norādīti visiem testētajiem alergēniem. Rezultāti tiek klasificēti sekojošās grupās:


0-99 Negatīvs
100-5 000 Pozitīvs

 

Pēc alergēnu testa rezultātu saņemšanas iespējams izveidot katram dzīvniekam individuālu hiposensitizācijas (ārstēšanas) komplektu). Komplektā ietilpst 3 pudelītes ar dažādu alergēnu koncentrāciju. Deviņu mēnešu laikā dzīvniekam tiek veiktas regulāras injekcijas pēc noteiktas shēmas. Sākotnējam hiposensitizācijas kursam seko revakcinācija jeb uzturēšanas potes, kas jāveic visu dzīvnieka mūžu. Katra pudelīte var saturēt līdz 20 dažādiem alergēniem.


Ārstēšanas komplekti tiek ražoti Spectrum Labs un tos iespējams pasūtīt caur Universitātes Vetfondu. Reizē ar hiposensitizācijas komplektu jūsu klients saņems arī Ārstēšanas Dienasgrāmatu (kur jāveic ieraksti par katru injekciju un novērotie rezultāti) un klientu informācijas bukletu, kas izskaidro alerģiju testa un hiposensitizācijas ārstēšanas būtību.

Tā kā vienīgā pieejamā ārstēšana barības alerģiju gadījumos, ir izvairīšanās no alerģiskajām barības vielām, Spectrum Labs piedāvā sarakstu ar komerciālajām barībām, kuras nesatur konkrētās vielas. Šo sarakstu veidošanā piedalās visi lielākie dzīvnieku barību ražotāji un tas tiek piedāvāts bez maksas.


Kur un kā veikt diagnostiku?

Diagnostiku iespējams pasūtīt jebkurā veterinārajā klīnikā Latvijā. Jums ar dzīvnieku jāierodas vizītē pie Jūsu veterinārārsta. Testēšanai nepieciešami 6-10* ml izmeklējamā dzīvnieka asiņu. Veterinārārsts aizpildīs diagnostikai nepieciešamos dokumentus un kopā ar serumu speciālā stobriņā nosūtīs tos uz SIA Universitātes Vetfonds biroju. Mūsu asistenti tālāk sagatavo pavadrakstus un nosūta serumu testēšanai.


* analīzēm nepieciešami 3-5 ml seruma (atlikušais serums nepieciešams, ja kādas no analīzēm jāveic atkārtoti, vai nepieciešams veikt citus testus).


Kādā veidā un cik ilgā laikā tiks saņemta atbilde?

Atbilde ar rezultātiem tiek saņemta apmēram 2 nedēļu laikā no parauga saņemšanas Vetfondā. Atbilžu rezultātus saņem Jūsu veterinārārsts pa e-pastu. Tālāk veterinārārsts sazināsies ar Jums un informēs par rezultātiem un tālāko nepieciešamo rīcību. Ja arī Jūs vēlaties saņemt atbilžu rezultātus, lūdzu norādiet savu e-pastu alerģiju diagnostikas pasūtīšanas veidlapā.


Ko var secināt no saņemtajiem rezultātiem?

Atbildē Jūs saņemsiet:
- SPOT Platinum testa rezultātā – norāda uz ko tieši Jūsu dzīvnieks ir alerģisks
- Ieteikumi Jūsu dzīvnieka ēdināšanai un barību saraksts, kuri nesatur vielas uz kurām Jūsu dzīvnieks ir alerģisks
SPOT Platinum testa rezultāts izskatās šāds: