In Tray – dermatofītijas tests N1

Diagnostikums paredzēts dermatofitozes noteikšanai klīniskajos paraugos.

Ražotājs:
Kods: -
Termiņš: 01/2024

18,28

Būsim priecīgi palīdzēt!

(+371) 20403311

Diagnostikums paredzēts dermatofitozes noteikšanai klīniskajos paraugos.

Dermatofiti ir Microsporum, Trychophyton un Epidermophyton ģints sēnes. Dzīvības procesiem šīs ģints sēnes izmanto ādas, matu un nagu sastāvā esošo keratīnu.

In Tray DM barotne dermatofitu augšanas procesa rezultātā maina krāsu no dzeltenas uz sarkanu.

Inkubējot istabas temperatūrā krāsas maiņa parasti notiek 1 – 10 dienu laikā. Izaugušās kolonijas var diferencēt gan makro, gan mikroskopiski.

Barotnes speciālais sastāvs inhibē lielāko daļu gram pozitīvo, gram negatīvo baktēriju un saprofītisko sēņu.

Parauga iegūšana: In Tray DM barotne ir domāta ādas nokasījumu, matu un nagu paraugu kultivēšanai. Matu paraugs jāņem uz robežas starp inficēto un neinficēto apvidu un 3 – 6 apmēram 1 cm gari matu paraugi “jāiestāda” barotnē. Ādas nokasījumi jāveic no aktīva bojājuma ārējās malas ar asu skalpeli pēc apstrādes ar 70% alkoholu. Lai iegūtu labākus un ticamākus rezultātus, nagu paraugus ieteicams sasmalcināt.

Parauga ievietošana barotnē:

  1. Barotnes iepakojuma vāka labo apakšējo stūri atver līdz pilnībā ir redzams barotni pārklājošais aizsargājošais papīrs ar ļipu – aiz tās velkot noņem barotni aizsargājošo papīru.
  2. Paraugu ievieto barotnē. Matu vai ādas nokasījumu ievietošanai izmanto sterilu cilpu. Nagu paraugus ievieto ar sterilu pinceti.
  3. Barotnes iepakojuma vāku atkal aizver saspiežot malas kopā.
  4. Inkubē istabas temperatūrā (18 – 25º) līdz 10 dienām katru dienu pārbaudot krāsas izmaiņas. NEATVĒRT. Kolonijas augšanu un krāsas izmaiņas var novērot pa caurspīdīgo lodziņu.

Rezultātu nolasīšana: Par pozitīvu rezultātu liecina barotnes krāsas izmaiņas no dzeltenīgas uz sarkanu 1 līdz 10 dienu laikā un ir redzamas bālganas kolonijas.
Ja krāsa nemainās 10 dienu laikā, rezultāts ir negatīvs.

Dažas saprofītiskās sēnes aug uz barotnes un arī rada krāsas maiņu uz sarkanu, bet saprofītu kolonijas ir tumšas (pelēkas, zaļas vai melnas) un parasti aug lēnāk nekā dermatofīti.

Canidida ģints arī aug uz barotnes, bet neizsauc krāsas maiņu.