Atopiskais dermatīts (AD) ir bieži sastopama ādas slimība, kas raksturojas ar ģenētiski predisponētas niezošās iekaisušās ādas attīstību, kas savukārt ir saistīts ar IgE antivielu veidošanos tipiski kā atbildes reakcija uz vides alergēniem. Slimība parasti skar suņus vecumā no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem un raksturojas ar niezi un sekundāriem ādas bojājumiem. Raksturīga ādas bojājumu lokalizācija ir purns (ap acīm, muti), auss skrimstalu iekšpuse, vēdera ventrālā daļa, elkoņu locītavu kraniālā mala, karpālās un tarsālās locītavas, starppirkstu āda un perineālais apvidus.

Laboklin

AD ir izslēgšanas diagnoze, līdz ar to sākotnēji jācenšas izslēgt ektoparazītus (blusas, otodektoze, sarkoptoze, utis, demodekoze utt.), kā arī ādas infekciju (baktērijas, malazēsija, dermatofitoze) kā iespējamo niezes cēloni. Jāatceras, ka ādas bakteriālā un raugu sēņu infekcija vienmēr ir sekundāra!

Alerģijas diagnostikas testēšanu ir iespējams veikt arī LABOKLIN laboratorijā. LABOKLIN piedāvā seroloģiski noteikt gan atsevišķus alergēnus, gan arī veikt niezes profilus.

Apkārtējas vides alergēnus nosaka ar Fc-epsilon-receptoru testu, kas ir daudz precīzāks un nodrošina daudz mazāk nepatiesi pozitīvas reakcijas. Šis Fc-epsilona receptoru tests (tuklo šūnu receptoru tests) parāda spēcīgu un ļoti specifisku afinitāti pret suņu un kaķu IgE, līdz ar to neveidojas krusteniskās reakcijas ar IgG. Šis tests nosaka tikai IgE, tas neidentificēs nevienu citu Ig klasi.

Testēšanu var veikt dzīvniekiem jau no 7. mēnešu vecuma. Ja dzīvnieks lieto kortikosteroīdus, tad pirms veikt seroloģisko testēšanu, ir jāpārtrauc ārstēšana ar tiem (2 dienas – 3 mēnešus pirms diagnostikas atkarībā no steroīdu darbības ilguma).

Lai veiktu testu, nepieciešams vismaz 3 ml tīra asins seruma. Rezultāti ir sagaidāmi pēc 2-7 dienām. Pēc rezultātu saņemšanas ir iespējams pasūtīt hiposensibilizācijas komplektu (ASIT), kas sastāv no 2 pudelītēm. ASIT nesatur alumīnija hidroksīdu.

LABOKLIN piedāvā konsultācijas par sarežģītiem dermatoloģijas un alerģiju pacientiem – sadarībā ar Dr. Carmen Lorente Mendez, DVM, PhD, Dip ECVD, EBVS European Specialist in Veterinary Dermatology! Jautājumus/ klīnisko gadījumu izklāstu sūtiet uz e-pastu: [email protected]

Laboklin: hiposensitizācija

Alerģiju diagnostikas pavadraksts: Laboklin

LASĪT TĀLĀK: ALERĢIJU DIAGNOSTIKA – INFORMĀCIJA VETERINĀRĀRSTIEM