Šajā rakstā uzzināsi kā ziemā vislabāk pasargāt suņa ķepas no sāls, kas tiek kaisīta uz pilsētas ietvēm.

Ķīmisko vielu maisījums, ar ko tiek kaisītas ietves un ielas ir liela problēma suņie, Galvenā sastāvdaļa ceļu kaisīšanas materiālam Latvijā ir NaCl jeb vārāmā sāls. Sāls lielā koncentrācijā ilgstoši atrodoties saskarē ar mitru ķepu ādu, var radīt iekaisumus.

Koptas suņa ķepas

Kā kopt suņa ķepas?

Pēc katras pastaigas pa ar sāli kaisītu ielu suņa ķepas un vēders obligāti ir jāmazgā ar ūdeni. Kā alternatīvu var izmantot mitrās salvetes (piemēram, Cutania salvetes). Šīs salvetes ir dzīvnieku ādas kopšanai un satur attīrošas, iekaisumu mazinošas vielas.

Ja sunim ir biezs apmatojums, kas ilgi žūst, tad neiesakām ķepas mazgāt ar ūdeni pēc katras pastaigas. Veterinārārsti iesaka sauso šampūnu Dermousse, kas ir putu veidā. Biežas lietošanas gadījumos Dermousse neizjauct ādās ārējo lipīdu slāni, bet sekmē blaugznu likvidēšanu un nodrošina efektīvu tīrīšanu.

Pirms došanās ārā ķepas ieteicams apstrādāt ar speciālu ķepu vasku Pfotenbalsam vai ķepu krēmu Pro-pad, kas aizsargā ķepu ādu un mīkstina to.

Vai ir citas alternatīvas?

Protams, vislabāk ir izvairīties no saskarsmes ar sāli vai nu staigājot pa vietām, kas nav kaisītas vai arī lietojot speciālus suņu zābaciņus.

Bet mans suns negrib vilkt zābaciņus…

Par zābaciņu nepieņemšanu – neviens dzīvnieks pats sākumā nevēlas ne zābaciņus, ne kakla siksnu, ne mētelīti. Saimnieku uzdevums ir pieradināt suni pie nepieciešamajiem aksesuāriem. Pieradināšanu ieteicams sākt jau krietni agri pirms ziemas sezonas. Sākumā ļaut sunim iepazīties ar zābaciņiem – apošņāt, pierast pie tiem. Tad sākt ar viena zābaka uzvilkšanu, apbalvot suni ar gardumiem par pareizu izturēšanos. Kad suns pieradis, var mēģināt uzvilkt otru, tā turpināt, kamēr suns mierīgi ļaujas uzvilkt visus zābakus. Sākumā lielāka uzmanība jāpievērš rotaļām un daudz kārumiem, lai suns nekoncentrējas uz zābaciņiem. Atkarībā no dzīvnieka temperamenta un apmācības intensitātes, pilnīga pieradināšana var prasīt pat vairākus mēnešus. Bet šis darbs noteikti atmaksāsies alerģiskiem un suņiem ar jutīgu ātri iekaistošu ādu. Bez tam zābaciņi pasargā arī no sniega piku veidošanās starp pirkstiem – kas pastaigu var padarīt par nepatīkamu un sāpīgu pieredzi.

Sausais šampūns suņiem un kaķiem Dermousse 200ml

Sausais šampūns putu veidā suņu, kaķu, sesku un grauzēju apmatojuma tīrīšanai.

Pro-Pad 100ml

Ādas raga kārtu mīkstinošs un dziedējošs krēms dzīvniekiem. Samazina ādas sabiezinājumus uz elkoņiem, veicina ādas elastību.

Zābaki suņiem Guardian Gear – 1gab.

Zābaki suņiem ķepu pasargāšanai no traumām vai traumu ārstēšanai.

LASĪT TĀLĀK: PIECI SOĻI ALERĢIJU DIAGNOSTIKĀ jeb ILGAIS CEĻŠ KĀPĀS