Tavam dzīvniekam ir slikta elpa? Tā ir pirmā mutes dobuma slimības pazīme. Noskaidro biežākās mutes dobuma slimības pazīmes.

Aplikums un zobakmens

Aplikums veidojas no barības atlikumiem un siekalām kā mīksta, bālgana masa uz zobiem. Ja to nenotīra, tā sacietē veidojot dzeltenīgi brūnu, cietu zobakmeni. Aplikumu var šķīdināt ar zobu pastām, dažādiem sprejiem u.c. speciāliem zobu kopšanas līdzekļiem, bet sacietējušu zobakmeni var noņemt tikai mehāniski – pie veterinārārsta. Zobakmens mehāniski bojā smaganas, veicina baktēriju vairošanos un rada periodonta slimības.

Slikta elpa

Jeb halitoze ir viena no pirmajām mutes dobuma slimību pazīmēm. Visbiežāk tā liecina, ka pienācis laiks doties pie veterinārārsta noņemt zobakmeni. Tikai ļoti retos gadījumos sliktas elpas cēlonis var būt gremošanas trakta problēmas.

Periodonta slimības

Ilgstoša zobakmens rezultātā iekaist smaganu audi, veidojas gingivīts – smaganas ir apsārtušas, sāpīgas, asiņo. Ja saimnieki turpina ignorēt šo dzīvniekam sāpīgo slimību, tā progresē un iekaisums iet plašumā un dziļumā, radot dzīvniekam pastāvīgas sāpes. Vizuāli mutes dobuma stāvoklis neizskatās traģisks, bet dzīvnieks cieš sāpes – var samazināties apetīte, dzīvnieks novājē. Hronisks periodontīts var radīt baktēriju nokļūšanu asinsritē un iekaisuma procesus citos orgānos.

Neizkrituši piena zobi

Piena zobi kucēniem pakāpeniski nomainās uz īstajiem 14 – 30 nedēļu vecumā. Laikā neizkrituši piena zobi traucē pareizi izšķilties paliekošajiem un veido nepareizu sakodienu, kā arī veicina zobakmens veidošanos.

Stomatīts

Mutes gļotādu iekaisums, kas variē no neliela apsārtuma līdz smagam čūlainam visa mutes dobuma iekaisumam. Biežāk novēro kaķiem pie dažādām vīrusu slimībām, hroniskas nieru mazspējas.

Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc arī Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem. Pieseko mums!

Petrodex Enzymatic zobu pasta suņiem 70g

Fermentus saturoša neputojoša zobu pasta suņiem ar vistas garšu.

CLUNIA Zn Wipes N100

Mitrās salvetes mutes dobuma kopšanai suņiem, kaķiem zirgiem un eksotiskajiem dzīvniekiem.

Zobu birste ar 2 galiem N1

Zobu birste dzīvniekiem ar diviem dažāda izmēra galiem.

LASĪT TĀLĀK: ZOBU KOPŠANA SUŅIEM