Zobu kopšana suņiem un arī kaķiem ir labākais veids kā izvairīties no nepatīkamām problēmām, kad dzīvnieks kļūs vecāks!

Ja esi kucēna īpašnieks tava atbildība ir pieradināt, ka vari atvērt viņam muti, pētīt un tīrīt zobus – tas atvieglos arī veterinārārsta uzdevumu izmeklējot tavu suni!

Kā pieradināt suni?

  • Vispirms mierīgi, vairākkārt paglaudi suņa vaigu – suns pieradīs, ka tava roka ir tuvu viņa mutei. To vari atkārtot vairākas dienas pēc kārtas un tikai, kad suns pilnībā pieradis pie tā, vari iet solīti tālāk.
  • Uzliec uz pirksta nedaudz suņu zobu pastas – ļauj sunim to nolaizīt!
  • Ja suns ir apmierināts ar zobu pastas garšu – lēnām vari pirkstu ar zobu pastu virzīt gar smaganām.
  • Ja suns ļauj tev darboties, tad pēc pāris dienām vari zobu pastu jau likt uz zobu birstes un ļaut sunim to nolaizīt. Vēl nevajag zobu birsti likt sunim mutē. Jo pakāpeniskāk viss notiek, jo labāk suns pieradīs!
  • Tagad suns zin, ka skaršanās mutei, zobu pasta un arī zobu birste nav nekas bīstams. Tikai tagad var sākt zobu tīrīšanu! Bet arī ļoti pakāpeniski!
  • Sāc ar priekšzobiem, esi maigs un neaizmirstiet atļaut sunim regulāri norīt siekalas un palaizīt zobu pastu – tas darbojas kā kārums!
  • Kad suns ļauj tīrīt priekšzobus un ilkņus vari pāriet pie aizmugurējiem zobiem. Atceries atļaut norīt siekalas.

Noskaties īsu un vienkāršu pamācību kā tīrīt sunim zobus:

Arī pieaugušu suni var pieradināt pie zobu tīrīšanas, tas var prasīt ilgāku laiku kā pāris nedēļas. Ja suņa elpa ir nepatīkama un uz zobiem redzat aplikumu – tad noteikti jādodas pie veterinārārsta.

Zobu birstes un salvetes

Ir uz pirksta uzvelkamas zobu birstes (labāk izmantot tramīgākiem suņiem) kā arī birstes ar diviem dažādiem galiem (lielākais gals – priekšzobiem, mazākais – dzerokļiem mutes dziļumā). Veterinārārsti iesaka arī divpusējās zobu birstes, kas saimniekam atvieglos šo procesu.

Suņus (bet ne visus!) var pieradināt arī pie klusām elektriskajām zobubirstēm, kas maigi vibrē – ar tām tīrīšana būs ātrāka.

Ja birstes sunim nepatīk – var lietot Clunia cinku saturošas salvetes – salveti aptiniet ap pirkstu un vienērīgām, maigām rotējošām kustībām pārtīriet zobus. Atcerieties apbalvot savu suni par pacietību!

Zobu pastas

Cilvēkiem paredzētās zobu pastas nevajag lietot, tās var būt sunim kaitīgas, jo nav paredzētas norīšanai! Izmantojiet speciāli dzīvniekiem ražotās – piemēram, Dental Pet vai Petrodex enzymatic pastas – šīs zobu pastas var droši norīt, tās nodrošina veselīgu vidi mutes dobumā un tās suņiem garšo!

Papildus iespējas

Mutes skalojamo līdzekļu ekvivalents zvēru pasaulē ir profesionālas kvalitātes, cinku saturošs Clunia Maintenance gels, ko var smērēt uz smaganām un ar siekalām tas izplatīsies pa visu mutes dobumu – mazinot aplikumu un nodrošinot optimālu vidi mutes dobumā. Šo produktu var lietot papildus zobu tīrīšanai ar zobu pastu.

Zobi jātīra visiem suņiem, bet īpaši bieži pie stomatologa nonāk mazo šķirņu sunīši – un jau pusmūžā. Mazo šķirņu suņiem ir maži žokļi un zobi ir ļoti cieši.

Mīļie suņu saimnieki – priecājieties un darbojieties ar saviem mīluļiem! Jautājumu gadījumā – dodieties pie veterinārārsta, kuram uzticieties.

Petrodex Enzymatic zobu pasta suņiem 70g

Fermentus saturoša neputojoša zobu pasta suņiem ar vistas garšu.

CLUNIA Zn Wipes N100

Mitrās salvetes mutes dobuma kopšanai suņiem, kaķiem zirgiem un eksotiskajiem dzīvniekiem.

Zobu birste ar 2 galiem N1

Zobu birste dzīvniekiem ar diviem dažāda izmēra galiem.

LASĪT TĀLĀK: 5 BIEŽĀKĀS MUTES DOBUMA PROBLĒMAS SUŅIEM UN KAĶIEM