Kā izvēlēties savam sunim piemērotāko pretērču līdzekli? Esam apkopojuši populārākos veidus.

Darbības mehānisms

Pretērču līdzekļi satur dažādas aktīvās vielas un tieši no tām ir atkarīgs darbības mehānisms. Ir recepšu un bezrecepšu preparāti, kas ērces tikai atbaida un ir tādi, kas tās arī nogalina.

Pretērču līdzekļi sunim ir droši, taču ir svarīgi, pirms iegādāties konkrētu līdzekli, zināt dzīvnieka precīzu svaru. Un kā jau jebkurām zālēm ir iespējamas blaknes, tādēļ vislabāk ir visus jautājumus izrunāt ar savu veterinārārstu.

Populārākie pretērču līdzekļi suņiem:

Pielieni

Aktīvās vielas uzsūcas caur ādu un nonāk suņa asinīs. Ērce uzņem šīs vielas kopā ar asinīm. Ir pilieni, kas tikai atbaida ērces un ir tādi, kas tās arī nogalina. Pretērču pilieni jāpilina tieši uz ādas. Līdzeklis jāizvēlas atbilstoši suņa svaram. Suni nevar peldināt vai vannot 2 dienas pēc pilienu aplikācijas. Darbības laiks parasti ir 1 mēnesis.

Aerosoli

Bieži izmanto papildus aizsardzībai kombinācijā ar pretērču siksnu suņiem vai pielieniem. Kombinēt var tikai tādā gadījumā, ja ķīmiskās vielas ir vienādas.

Pretērču siksna suņiem

Pretērču siksna suņiem iespējama gan ar ērces atbaidošu, gan iznīcinošu iedarbība. Svarīgi – kakla siksniņai ir jāsaskaras ar suņa ādu. Sunim tā jāliek samērā cieši ap kaklu, taču nepārspīlējot.

Labā ziņa – pretērču siksnas parasti darbojas ilgāk kā pretērču pilieni vai pretērču tabletes. Peldoties to var neņemt nost, bet regulāra peldēšanās var saīsināt tās darbības laiku.

Pretērču tabletes

Pretērču košļājāmās tabletes satur dažādas aktīvās vielas, kas caur asinīm nonāk ērcē un to nonāvē. Tās ir recepšu zāles un deva būs atkarīga no suņa svara. Ērces nāve iestajas dažādos laikos, atkarībā no aktīvās vielas (12-48h). Darbības laiks dažādiem ražotājiem atšķiras (1-3 mēneši). Parasti pretērču tabletēm ir labas garšas īpašības un suns tās apēd bez problēmām.

Ultraskaņas iekārtas

Pieejamie pētījumu rezultāti par efektivitāti ir pretrunīgi. Vetfonda speciālisti neiesaka šīs iekārtas.

Ērce tomēr piesūkusies. Ko darīt?

NOŅEM NEKAVĒJOTIES! Pabīdi zem ērces ērču izņēmēju un griez ap tā asi līdz ērce izvilkta. Ērču izņēmēju, ar ko ērti izņemt ērci vari iegādāties mūsu interneta aptiekā.

Kā pareizi izņemt ērci

Ja tev nav vēl iegādāts ērču izņēmējs, tad uzmet diegam mezglu, ap ērci uzliec cilpu un savelc, nostiepjot diegu aiz abiem galiem, “izskrūvē” ērci.

KO NEVAJAG DARĪT!
❌ Nelej neko ērcei virsū!
❌Nesaspied ērci un nededzini to
❌ Nenoskalo ērces kanalizācijā – tās izrāpo laukā!

❗️Jo ilgāk ērce ir piesūkusies, jo lielāks risks ir inficēties ar ērču pārnēsātām slimībām.

Ērču izņēmējs N2 TICK OUT

Ērts ērču izņēmējs, kas izvelk ērci, to nesaspiežot.

Frontline Spot-on Dog līdz 10kg N1

Pretparazitāras darbības šķīdums aplikācijai uz ādas suņiem ar ķermeņa svaru līdz 10kg.

Foresto suņiem virs 8kg, 70 cm

Ilgstošas aizsardzības kakla siksna suņiem pret blusām un ērcēm.

LASĪT TĀLĀK: ZOBU KOPŠANA SUŅIEM