Termiņš

Fassisi BoTick tests N1

Ātrs imunoloģisks tests kvalitatīvai borēliju (Borrelia garinii, B. afzelii un B. burgdorferi sensu stricto, B.spielmanii) noteikšanai tieši ērcēs.

Termiņš: 01/2024

Prece šobrīd nav pieejama.
Piesakies atgādinājumam e-pastā, kad tā atgriezīsies interneta aptiekā.

Būsim priecīgi palīdzēt!

(+371) 20403311

Fassisi BoTick ir ātrs imunoloģisks tests kvalitatīvai borēliju (Borrelia garinii, B. afzelii un B. burgdorferi sensu stricto, B.spielmanii) noteikšanai tieši ērcēs. Testa jutīgums: 90,00%, specifiskums: 97,75%

Laimas slimība/Laimas borelioze:

Liela daļa ērču ir spējīgas pārnēsāt Laimas slimības ierosinātāju. Borēlijas atrodas ērces viduszarnā, ērcei piesūcoties saimniekam, tās vairāku stundu garumā pārvietojas no ērces zarnu trakta uz siekalu dziedzeriem un no turienes nokļūst saimnieka organismā. Borēliju lokalizācijas dēļ inficēšanās risks pirmajās stundās pēc piesūkšanās ir neliels. Borēliju pārvietošanās sākas 2 stundas pēc piesūkšanās, vislielākā inficēšanās iespēja ir apmēram 72 stundas pēc piesūkšanās.

Laimas slimības izpausmes dzīvniekiem ir tikpat dažādas kā cilvēkiem. Biežākās pazīmes ir drudzis, nomākums, klibums, sāpes locītavās un citas pazīmes. Pēc klīniskajām pazīmēm vien nav iespējams noteikt Laimas slimības diagnozi dzīvniekiem.

Ērce, kura piesūkusies ar asinīm ir uzskatāma par potenicālu boreliozes pārnēsātāju, tādēļ vienmēr jāievēro piesardzības pasākumi.
Pozitīva testa gadījumā par turpmāko rīcību jākonsultējas ar veterinārārstu. Atkarībā no klīnisko pazīmju esamības un riska pakāpes ārsts izvērtē nepieciešamību sākt antibiotiku kursu.

 

Testa princips:

BoTick ātrais tests ir imunoloģisks „sviestmaizes” tipa tests, kas nosaka borēliju klātbūtni ērcēs. Testa membrāna ap T (testa zonu) ir pārklāta ar antivielām pret borēlijām. Parauga šķidrums pa testa kaseti pārvietojas pēc kapilārās kustības principa. Ja paraugā atrodas borēlijas, testa līnija iekrāsojas sārta (specifisks antivielu-borēliju-konjugāta komplekss).
Vienlaikus sārta līnija iekrāsojas arī kontroles (C) zonā, šajā zonā rodas cits antigēna-antivielas komplekss. Kontroles līnija ir paša testa kontroles mehānisms. Iekrāsota C līnija liecina, ka tests ir veikts pareizi – parauga šķidrums vienmērīgi un pareizi ir virzījies pa testa membrānu.

 • 1 testa kasete un pipete
 • 1 mēģene
 • 1 irbulītis
 • 1 pudele ar bufera šķīdumu
 • 1 lietošanas pamācība

Parauga ņemšana:

Izmantojiet speciālas ērču izņemšanas pincetes, aptveriet ērces kaklu cik vien iespējams tuvāk ādai un ar rotējošu kustību izvelciet ērci. Piesūkšanās vietu vēlams dezinficēt. Izņemtu ērci var uzglabāt aizkorķētā testa mēģenē.
Testu labāk veikt uzreiz pēc ērces izņemšanas, bet var arī vēlāk.

Testa veikšana:
Pareiza testa veikšana ir atkarīga no ērces izmēriem.
Mazām vai vidēja izmēra ērcēm līdz 8mm izmērā (nav piesūkušās ar asinīm) – jāveic 1. testa veikšanas versija.
Lielām ērcēm, kas piesūkušās ar asinīm, jāveic 2.testa veikšanas versija.

1. testa veikšanas versija – testa veikšana mazām un vidējām ērcēm:

Ievietojiet ērci mēģenē un uzpiliniet 3 pilienus bufera šķīduma.
Sašķaidiet ērci ar irbulīti. Mērķis ir sašķaidīt ērces zarnu traktu. Par mērķa sasniegšanu liecina buferšķīduma krāsas izmaiņa. Mēģenes saturam jābūt šķidram, ja nepieciešams mēģenē var papildus piepilināt 1-3 pilienus bufera šķīduma.
*Ja ērce sažuvusi krāsas maiņa var būt neizteiksmīga.
Mēģenes saturu labi samaisa, mēģeni var aizkorķēt un sakratīt.
Trīs pilienus šķidruma no mēģenes ar pipeti pārnesiet uz testa parauga iedobi. Jāuzmanās, lai pipetē nenokļūst ērces daļas.

Piezīme: Ja šķidruma plūsma nav vienmērīga uzpiliniet vēl vienu bufera pilienu. Parauga iedobe nedrīkst pārplūst.

 

2. testa veikšanas versija – testa veikšana lielām ērcēm:

Ievietojiet ērci mēģenē.
Ērces rūpīgai sašķaidīšanai izmantojiet irbuļa aso galu.
Ievelciet pipetē dažus pilienus ērces sulas no mēģenes. Pārliecinieties, ka tajā neiekļūst lielas ērces daļas, kas var kavēt testa veikšanu.
Vienu pilienu ērces sulas iepiliniet testa kasetes parauga iedobē.
Pēc tam, kad ērces sula pilnībā uzsūkusies, testa kasetes parauga iedobē iepilina 2 pilienus bufera šķīduma. Paraugs šķidrums sāk pārvietoties testa kasetē.

Piezīme: Ja 30 sekunžu laikā nenovēro parauga pārvietošanos, testa iedobei jāpieskaras ar pipetes galu, ja tas nepalīdz, tad jāiepilina vēl piliens bufera šķīduma parauga iedobē, ievērojiet, ka tā nedrīkst pārplūst.

Rezultātu novērtēšana:

Testa rezultātus var novērtēt pēc 10 minūtēm.

 • Pozitīvs rezultāts
  Parādās divas krāsu līnijas. Viena kontroles (C) un otra testa (T) zonā. Sarkanā līnija T zonā norāda, ka ērce satur borēlijas. Krāsas intensitāte var variēt no bāli rozā līdz tumši sarkanai. Jo mazāks antigēnu daudzums, jo bālāka krāsa T līnija.
 • Negatīvs rezultāts
  Parādās viena krāsu līnija C zonā. Krāsu līnijas trūkums T zonā norāda, ka ērce borēlijas nesatur.
 • Nederīgs tests
  Neparādās neviena krāsu līnija, testa rezultāti nav ticami arī gadījumos, ja parādās tikai T krāsu līnija. Šādos gadījumos testēšanu iesaka veikt no jauna ar jaunu testa kaseti.